دو نوع اشتباهی که داوطلبین آیلتس بیشترین نمره را در آن از دست می دهند

دو نوع اشتباهی که داوطلبین آیلتس بیشترین نمره را در آن از دست می دهند

۱– تلفظ الفبا و تعداد یا لغات مفرد و جمع

رایج ترین مساله ای که به جواب های غلط در قسمت اول Listening آیلتس منجر می شود مربوط به تلفظ می باشد . شما احتمال دارد که در فهم درست تلفظ دقیق مانند الفبا (موقعی که یک نام یا آدرس را هجی می کند) یا اعداد (موقعی که درباره ی شماره تلفن صحبت می کند) با مشکل روبه رو شوید‌. نوع دیگری از مساله ی تلفظ که شخص می تواند در Listening آیلتس در قسمت های دیگر هم پیدا کند به لغات مفرد یا جمع مربوط است شرکت کنندگان به خوبی نشنیده اند که لغت مفرد است یا جمع و داوطلب به خوبی قادر نیست که بفهمد باید کلمه با s یا بدون آن بنویسد.

نکته مفید:

برای حل این مشکل به لهجه های مختلف در بحث های گروهی، برنامه های رادیویی، برنامه  های تلویزیونی و غیره گوش کنید و همچنین به تلفظ حروف الفبا و اعداد با گوش کردن مکرر به آنها عادت کنید. فقط کافی است به تلفظ الفبا و عدد به هر دو لهجه بریتانیایی و آمریکایی گوش دهید و به گوش دادن ادامه دهید تا زمانی که متوجه تلفظ درست شوید.

۲- خطاهای املایی

یکی از مشکلات اصلی که در بخش Listening آیلتس با آن روبرو می شوید نوشتن املای صحیح لغات بیان شده در نوار است . با اینکه داوطلبین از املای کلمات مطمئن نیستند به اشتباه فکر می کنند که آن ها را به درستی می نویسند و یا برخی داوطلبین که املای درست را می دانند عجله کرده و ممکن است لغات را به اشتباه نوشته یا آنچه را نوشته اند به خوبی مرور نکنند.

اضافه کردن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نشده نخواهد شد. فیلد های اجباری علامت * دارند.

تلفن 22768751 و 22768754
تهران، پاسداران، بوستان پنجم
نبش پایدارفرد، پلاک 9